HomeДЕНЕШНАПолитикаЦелиот документарец на Ал Џезира: Шпиунот и станот на Халкидики…

Целиот документарец на Ал Џезира: Шпиунот и станот на Халкидики…

aljezeera

Документарецот на Ал Џезира ја разбранува македонската јавност. Нивното истражување и нивните извори откриваат страшни детали за организирана криминална група, уцени на политичари и бизнисмени и станот на Халкидики – афери кои, во светски рамки, уриваат кариери, па дури и лишуваат од слобода.

Документарецот е објавен на 6-ти овој месец и навистина предизвика бурни реакции. Дел од медиумите пренесоа само дел од него, во продолжение погледнете го целиот документарец на Ал Џезира Балкан.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com