Monday, Apr 23, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаЖелезничка несреќа кај Миладиновци, воз удри во автомобил

Железничка несреќа кај Миладиновци, воз удри во автомобил

zheleznitsa-prugi-shini

На 6 јуни околу 13:45 часот, шинско возило сопственост на „Македонски железници“, кое се обраќало на делот од пругата  помеѓу железничка станица Куманово кон железничка станица  Миладиновци, на обележан железнички премин со звучна и светлосна сигнализација  во село Дељадровци,  удрила во автомобил форд фокус,  со скопски регистарски ознаки, управуван од Б.О.

Железничкиот сообраќај бил во прекин до 17 часот.

Извршен е увид, а повредени лица нема, велат од МВР.