HomeДЕНЕШНАЗавршија горештините, од денеска посвежо време

Завршија горештините, од денеска посвежо време

Денеска не очекува променливо облачно и посвежо време со сончеви периоди. Ќе дува слаб, а во северните делови умерен северен ветер.
Температурата ќе се движи од 17 до 31 степен.

Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува ветер од северен правец. Температурата ќе достигне до 26 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 6.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com