Friday, Apr 20, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈФудбалЗасилувањата му донесоа Суперкуп на Јувентус

Засилувањата му донесоа Суперкуп на Јувентус

Екипата на Јувентус е апсолутен фудбалски владетел на Италија откако во финалето на Суперкупот го совлада Лацио за нова титула. Најзаслужни за победата се новите засилувања Манџукиќ и Дибала кои во второто полувреме постигнаа голови за конечна победа од 2:0 на теренот во Шангај, Кина.