HomeРЕФЛЕКТОРМузикаЗара Ларсон објави нова нумера!

Зара Ларсон објави нова нумера!

zara-larsson-2014-visit-billboard-650

Можеби треба да чекаме до следната година кога Зара ќе го објави нејзиниот нов албум, но не треба толку да чекаме и за песните. Овој пат, ја објави песната „I Would Like“.

Имено, шведската пејачка откако ја објави песната „Lush Life“ се проби на пазарот и сега постојано објавува нови песни, меѓу кои и песната „This One’s For You“ заедно со Дејвид Гета. За DigitalSpy откри дека соработува и со многу други познати музичари за новиот албум. Исто така, ја доби наградата на MTV EMA за Најдобар нов изведувач, кој се одржа минатиот викенд во Амстердам.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com