HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаЗагина моторциклист од Прилеп

Загина моторциклист од Прилеп

33 годишен прилепчанец утрово го загуби животот во тешка сообраќајна несреќа што се случила на влезот во Прилеп.

Моторциклистот околу 4 часот утринава  удрил во големото пано на бензинската пумпа ,,Лукоиил” при што загинал на лице место.

Увид на местото на несреќата извршија полицијата и основен јавен обвинител.

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com