Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаЗагина 13-годишно дете на Илинденска

Загина 13-годишно дете на Илинденска

Загина 13-годишно дете во сообраќајна несреќа која се случи на булеварот „Илинденска“ во близина на фонтаната кај градскиот парк. Сообраќајката се случила околу 18 часот. Несреќата се случила кога возило „фиат пунто“ управувано од 47-годишна скопјанка удрило во детето додека тоа возело велосипед.

Детето било пренесено во Ургентиниот центар во Скопје, каде им подлегнало на повредите. Извршен е увид и се утрдуваат причините за несреќата.