HomeДЕНЕШНАПолитикаЗаев во 24 Анализа: Нема судир со постарите кадри на СДСМ

Заев во 24 Анализа: Нема судир со постарите кадри на СДСМ

zaev-24-vesti2

Зоран Заев даде одговори на тешките прашања за последните одлуки на СДСМ во креирање на пратеничките листи на кои има неколку нови имиња, додека пак одредени проверени кадри на партијата не добија шанса да бидат изгласани за пратеници. Заев посочи дека интересите на СДСМ и борбата со режимот на власта се на прво место, па затоа нема место за никакви математики и лични пресметки.

„Немам предрасуди кон никого, ниту активности во СДСМ кои ќе допринесат за раздор со постарите кадри како Макрадули, Ивановски, Георгиев и останатите. Сите луѓе ни се располагање и и помагаат на партијата. Пратениците кои беа насилно се дел од централниот одбор, ги има во општинските изборни штабови и ги имаме нивното искуство и знаење. Ако шефот на партијата кога ќе каже нешто сите се подредуваат како војска, тоа е начинот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. Ние сме отворени и за критики и за различни мислења“, одговараше Заев во интервјуто на ТВ 24 Вести.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com