HomeДЕНЕШНАПолитикаЗаев ќе маршира и ќе одржи говор на денешниот граѓански марш за слобода

Заев ќе маршира и ќе одржи говор на денешниот граѓански марш за слобода

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, даде целосна поддршка на денешниот граѓански марш „Борбата продолжува, гласот победува“ инициран од поголем број на јавни личности меѓу кои има музичари, актери и новинари, а тој покрај ангажманот на опозицијата ќе се вклучи на демонстрантите кои ќе маршираат од СЈО до Собранието на Република Македонија. Таму Заев ќе биде еден од говорниците кои ќе им се обрати на присутните, а ќе говорат и повеќе граѓански активисти.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com