Thursday, Sep 24, 2020
HomeДЕНЕШНАПолитикаЗаев: Чекам Зврлевски сам да си ја поднесе оставката

Заев: Чекам Зврлевски сам да си ја поднесе оставката

заев zaev

Премиерот Зоран Заев изутрина ја чека оставката од јавниот обвинител Марко Зврлевски. Заев во изјава за телевизија 24 на Зврлевски му порача оставката сам да ја поднесе за да се забрзаат процесите.