HomeДЕНЕШНАПолитикаЗаев: Ахмети и сите од власта нека си тераат своја агенда

Заев: Ахмети и сите од власта нека си тераат своја агенда

Зоран Заев по одложеното судско рочиште за предметот „Пуч“ не сакаше да ги коментира изјавите на Али Ахмети дека СДСМ не може да ги бара албанските гласови, туку посочи дека се фокусира на своите кандидати за пратенички листи на кои најмногу внимание ќе им посветат на граѓаните.

– Ахмети нека си тера своја агенда. Нашите листи ќе ги објавиме во недела, кога закажавме конгрес. Во тек се целодневни консултации со коалициските партнери, но најмногу време посветуваме на граѓаните за кои ќе има место на овие заеднички листи – рече Заев.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com