HomeГИГА БАЈТСмартфонXiaomi Redmi Pro – Најевтин и најмоќен смартфон со десет-јадрен процесор

Xiaomi Redmi Pro – Најевтин и најмоќен смартфон со десет-јадрен процесор

Xiaomi официјално го претстави Redmi Pro како нивниот досега најмоќен фаблет од средната класа. Redmi Pro располага со 5 инчен Full HD OLED дисплеј, работи со десет-јадрен MediaTek Helio X25 процесор, 4 GB RAM, 128 GB меморија, 13 мегапикселна главна камера, 8 мегапикселна камера за селфи, 4G LTE конекција, како и мега батерија со капацитет од 4050 mAh.

Xiaomi Redmi Pro е изработен во метал со тело од 8.5 милиметри и има скенер за отпечатоци вграден во главното физичко копче под екранот. Најмоќниот досега Redmi фаблет ќе влезе во продажба од 8 август по цена од пристојни 300 долари.

Извор: telefoni.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com