Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаВремето денеска – топло со услови за дожд

Времето денеска – топло со услови за дожд

Сончево и топло со мала до умерена облачностне очекува денеска. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен северен ветер, кој ќе придонесе температурите во северните делови да бидат малку пониски. Утринската температура ќе биде во интервал од 13 до 22, а дневната од 31 до 38 степени. УВ индексот ќе биде 8.