Sunday, Mar 18, 2018
HomeДЕНЕШНАВремето денеска сончево, но студено

Времето денеска сончево, но студено

Денеска не очекува сончево време со слаба до умерена облачност и слаб југоисточен ветер. Во попладневните часови можни се врнежи од дожд во западните делови на земјата. Утринските температури ќе се движат од 3 до 12 степени, а дневните од 19 до 26 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе биде 10, а дневната 23 степени.