HomeДЕНЕШНАРепубликаВремето денеска со повремени врнежи од дожд

Времето денеска со повремени врнежи од дожд

И денеска, слично како и вчера, не очекува нестабилно време со повремени локални врнежи од дожд. Најголемиот дел од врнежите се очекуваат во утринските часови, кога температурата ќе достигне 14 степени целзијусови.

Во попладневните часови не очекува топло време со максимални 21 степен целзијусов, но со повремени дождови.

Вечерната температура ќе падне до 13-от степен со слаб до умерен ветер.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com