Thursday, Mar 22, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаВременска: Викендот ќе го почнеме со заоблаченост

Временска: Викендот ќе го почнеме со заоблаченост

sunny-day-landscape

Денес не очекуваат поволни временски прилики со мала облачност и температури кои ќе се движат наутро од 7 до 15 степени, а преку ден од 15 до максимални 28 целзиусови степени. Во главниот град ќе има слични временски услови со поголема можност за дожд во текот на попладневните часови, а исто така се очекува повремен засилен северен ветер. Благодарение на облачноста вредноста на УВ индексот ќе изнесува 7.