Friday, Mar 23, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаВременска: Сонце со мала облачност и ветар

Временска: Сонце со мала облачност и ветар

Според метеоролозите денес повторно не очекува топло и стабилно време, со високи утрински температури до 17 степени, а попладне живата на термометарот ќе достигне и до 35 степени. На одредени периоди ќе има позасилен ветер и мало заоблачување, но денот ќе помине претежно со топло сонце. Во Скопје се очекува максимална температура од 33 Целзиусови степени.