Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАВременска прогноза за овој викенд

Временска прогноза за овој викенд

Според временската прогноза, пред нас е многу топол викенд. Денеска времето во Македонија ќе биде сончево тивко и топло, а наместа ќе има наоблачување. Највисока температура се очекува да биде измерена во Гевгелија (34°C).

Во Скопје се очекува слично време, температурата ќе се движи во интервал од 15 до 31 °C.

Сончево, топло и тивко време ќе се задржи и во недела