Monday, Jun 25, 2018
HomeДЕНЕШНАВременска прогноза: Сончево со умерена облачност

Временска прогноза: Сончево со умерена облачност

Според временската прогноза, денеска во Македонија ќе преовладува сончево време со умерена облачност, Во полладневните часови на места се очекува нестабилност со врнежи од дожд. Највисоките температури ќе достигнат до 37 °C во Куманово и Демир Капија

Во Скопје ќе се задржи сончево време со температура која ќе се движи во интервал од 15 до  35 °C