Thursday, Apr 26, 2018
HomeДЕНЕШНАВременска прогноза: Релативно топол и сув почеток на неделата

Временска прогноза: Релативно топол и сув почеток на неделата

Вториот ноемвриски ден ќе биде сончев и релативно топол, каде што кон крајот на денот се очекува мало наоблачување. Утринската температура во котлините ќе има  вредност од околу 1 степен, а во малешевскиот крај нешто постудено со -5 степени Целзиусови, додека дневната максимална температура ќе се движи од 15 до 20 степени.

Во главниот град слично време, со минимална утринска температура од 0, а максималната дневна ќе достигне високи 18 степени Целзиусови.