Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаВременска: Дождлив ден со пониски температури

Временска: Дождлив ден со пониски температури

Денес повторно не очекува дождлив ден со повеќе врнежи во јужните и источните делови, со пониски температури во текот на денот до 26 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со услови за појава на слаб повремен дожд и со слаб северозападен ветер. Наутро ќе биде прилично свежо со температури до 14 степени, а максималната дневна температура ќе достигне 24 степени.