HomeДЕНЕШНАРепубликаВремен прекин на сообраќајот на патот Охрид – Кичево

Времен прекин на сообраќајот на патот Охрид – Кичево

Поради градежни работи со минирање денеска од 13 до 15 часот ќе има прекин на сообраќајот на патот Охрид – Кичево, кај планинскиот превој Пресека – село Врбјани. Сообраќајот ќе биде во прекин во интервали од 15 до 20 минути, соопшти АМСМ.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com