Monday, Mar 19, 2018
HomeДЕНЕШНАСкопјеВозрасна жена тешко повредена во автобус на ЈСП

Возрасна жена тешко повредена во автобус на ЈСП

jsp-avtobus-vnatre

64 годишната В.С. од Скопје тешко се повредила при влегување во автобус на ЈСП на линијата која поминува по булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ . Таа се лизнала при качувањето на скалите за вториот кат и при паѓањето ја скршила раката и рамото, по што е пренесена во клиничкиот центар во Скопје.