HomeДЕНЕШНАСветВознемирувачко видео: Протече снимка од сопругата на убиениот Афроамериканец

Вознемирувачко видео: Протече снимка од сопругата на убиениот Афроамериканец

По страшните нереди и хаосот во Шарлот за убиениот Афроамериканец од страна на полицијата, протече видео кое го снимила неговата сопруга, Ракија Скот. Полицијата одби да го објави своето видео во кое се инволвирани нивни полициски службеници.

Полицајците во неколку наврати велат „Спушти го пиштолот“, додека пак сопругата им посочува дека тој земал лекови за третман на главата, дека не е вооружен и не е никаква закана за полицајците. Сепак, полицајците пукаат.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com