Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаВознемирувачко видео: Сакаше да влезе преку прозор во својот стан, но заврши трагично

Вознемирувачко видео: Сакаше да влезе преку прозор во својот стан, но заврши трагично

pad_zgrada

Педесет и две годишен маж кој си ги заборавил клучевите од својот стан решил да се спушти со јаже до прозорецот. Обидот за тоа бил фатален за него, бидејќи загинал по падот од голема висина. Соседот му помогнал и човекот заврзал јаже за кровот.

Шокантната снимка е снимена од станот од соседната зграда и покажува како маж се спушта од врвот на зградата. Одредено време се чинеше дека е се во ред и дека ја држи под контрола ситуацијата. Дојде до првиот балкон успешно, но потоа таман кога стига до својот прозорец изгуби рамнотежа го пушти јажето и падна.