HomeДЕНЕШНАРепубликаВозете внимателно, коловозите и натаму се влажни

Возете внимателно, коловозите и натаму се влажни

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и поголеми застои. но по влажни коловози за што треба дополнително да се внимава.
Од АМСМ препорачуваат внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно низ клисурите, каде постои можност за појава на одрони кои наместа може да го попречат движењето на возачите.
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com