Wednesday, Mar 21, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаВо верижна сообраќајка настрадаа 14 возила на патот Градско-Велес

Во верижна сообраќајка настрадаа 14 возила на патот Градско-Велес

Попладне околу 18:30 часот на патот Градско-Велес се случила верижна сообраќајна несреќа во која за среќа нема повредени учесници во сообраќајот, а вкупно се судриле 14 возила. Поради тоа дошло и до прекин во одвивањето на сообраќајот кој сега се пренасочува на споредни патини правци.