HomeДЕНЕШНАСветВо Украина се разгори војната со руските сепаратисти

Во Украина се разгори војната со руските сепаратисти

На истокот на Украина повторно ќе се води вистинска војна меѓу украинската армија и сепаратистите кои имаат силна подршка од Русија. Бунтовниците се подготвуваат за нова голема офанзива и веќе започнаа престрелки во повеќе населени места. двете страни искористиле и тешка артилерија со гранатирање на позициите што претходно беше забрането при постигнувањето на примирје.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com