HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаВо полошко починаа две лица во две различни сообраќајки

Во полошко починаа две лица во две различни сообраќајки

Градежен работник на возраст од 64 години од гостиварското село Вруток, го загуби животот откако врз него паднало големо количество земја додека работел на изведување канализација.

Трагедијата се случила претпладнево, околу 11.30 часот, во гостиварското село Форино. Надлежните органи извршија увид и работат на целосно расветлување на случајот, а додека траел увидот, било присутно и лице од Државниот трудов инспекторат.

Во Полошко денеска, уште едно лице настрада во несреќен случај, односно во сообраќајна несреќа. Загина 32-годишник од Скопје, кој со возило марка „бе-ем-ве“ излетал од патот Седларево – Мерово.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com