HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаВо голем пожар запалени четири автомобили во Радишани

Во голем пожар запалени четири автомобили во Радишани

A firefighter extinguishes a burning car early this morning during the New Year's eve celebration in Lille January 1, 2012. REUTERS/Pascal Rossignol (FRANCE - Tags: CIVIL UNREST CRIME LAW TPX IMAGES OF THE DAY) - RTR2VSLE

Во Радишани на изгореле четири паркирани возила, од кои две целосно се опожарени. Според информациите на МВР вчера во 02.50 часот во Скопје на улица Радишанска на паркинг настанал пожар во кој целосно биле опожарени автомобил „Фиат Пунто“, сопственост на Г. Љ. (1997) од Скопје и автомобил „Сузуки Свифт“ сопственост на А.П.(1964) од Скопје.

Во пожарот делумно изгореле и возило „Ауди“ сопственост на правно лице, а паркирано од страна на В.С.(1978) од Скопје и  возило „БМВ Х5“ со бугарски национални ознаки сопственост на правно лице „Спидекс интернационал“, а паркирано од страна на Ѓ. К. (1966) од Скопје, кои биле во непосредна близина на опожарените возила.

Пожарот е целосно изгаснат во 03.30 часот од страна на екипа од БППЗ-Скопје. Сеуште не е позната причината за опожарувањето, како и од кое возило почнал пожарот. Увид ќе се врши во текот на денот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com