HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаВо Чаир прегазен пешак, починал во болница

Во Чаир прегазен пешак, починал во болница

Утрово накај 7 часот се случила тешка сообраќајна несреќа во која пешак од Велес на возрааст од 67 години е прегазен во Чаир од возилото „опел“ управувано од скопјанец. На старецот му била укажана лекарска помош, но во болница им подлегнал на повредите. Несреќата се случила на улицата Ќемал Сејфула.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com