Thursday, Apr 26, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаВо Чаир прегазен пешак, починал во болница

Во Чаир прегазен пешак, починал во болница

Утрово накај 7 часот се случила тешка сообраќајна несреќа во која пешак од Велес на возрааст од 67 години е прегазен во Чаир од возилото „опел“ управувано од скопјанец. На старецот му била укажана лекарска помош, но во болница им подлегнал на повредите. Несреќата се случила на улицата Ќемал Сејфула.