Friday, Mar 23, 2018
HomeДЕНЕШНАСкопјеВо Амбасадата на Русија книга на жалост за загинатите во авионската несреќа

Во Амбасадата на Русија книга на жалост за загинатите во авионската несреќа

kniga-na-zalost

Книга на жалост за загинатите во несреќата на рускиот авион во Египет ќе биде отворена денска и утре од 11.00 до 17.00 часот во просториите на Амбасадата на Руската Федерација во Скопје. Поради несреќата во која загинаа повеќе од 200 лица, во Русија беше прогласен Ден на жалост.