HomeДЕНЕШНАПолитикаВМРО се незадоволни и загрижени од кампањата од Ахмети и ДУИ

ВМРО се незадоволни и загрижени од кампањата од Ахмети и ДУИ

Меѓу владините коалициони партнери ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ наводно има недоразбирање поради првите говори на Али Ахмети кои се провокативни и ја нарушуваат меѓусебната позиција, па токму затоа имало интервенции во изборниот штаб во Мала Речица, тврди веб сајтот Lajm повикувајќи се на внатрешни партиски извори.

Идејата е Али Ахмети да се претстави како главен патриот пред албанското гласачко тело, но да се споменуваат одредени осетливи теми кои може да им наштетат на двете партии, па така ДУИ повторно ќе добие повеќе пратеници за формирање на коалиција, наведува Lajm.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com