HomeДЕНЕШНАПолитикаВМРО-ДПМНЕ го мобилизира членството за собирот во „Борис Трајковски“

ВМРО-ДПМНЕ го мобилизира членството за собирот во „Борис Трајковски“

Општинските комитети на ВМРО-ДПМНЕ го мобилизираа своето членство низ цела Македонија и со организаран превоз со автобуси ќе пристигнат во Скопје на собирот на владејачката партија кој за некој час ќе започне во салата „Борис Трајковски“.

vmro-veles2

Граѓаните ги носат своите партиски обележја, како и знаминања на Македонија и видно се разликува овој собир од тој на опозицијата кој иако беше организиран од партиите повеќе се фокусираше на граѓанските движења и неопределените.

vmro-avtobusi

Владејачката партија најави дека ќе даде отчет за сработеното, како и план за идните чекори кои ќе произлезат по изборите.

vmro-veles

vmro-avtobusi3vmro-avtobusi2

Фото: kurir.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com