HomeАНТИСТРЕСЕкимВкусен пијалок за детоксикација на организмот

Вкусен пијалок за детоксикација на организмот

По уживањето во обилната храна, потербно е чистење на организмот. Тоа е најлесно да го направите со пијалок од само две состојки, ѓумбир и лимон. Пвој пијалок е брз и едноставен да го направите и е одличен избор да го исчисти телото од токсините.

Ѓумбирот е силен антиоксиданс кој ја подобрува работата на црниот дроб и е одличен за детоксикација на организмот. Освен тоа помага кај надуеноста и го забрзува варењето. Лимонот има диуретик ефект кој ги отстранува токсините од телото.
gumbir
Состојките кои ви се потребни се: 3 dcl вода на собна температура, исцеден сок од половина лимон и 1 cm корен од ѓумбир.

Исцедениот лимон и ситното изрендан ѓумбир додадете го во чаша млака вода. Пијалокот оставете го малку да одстои и потоа испијте го. Овој чудотворен пијалок може да послужи како детоксикација и припрема за диетата, но и како здрав утрински пијалок кој ќе ви помогне да го исчистите организмот од собраните токсини. По желба можете да го засладите со минимално количество на мед.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com