HomeРЕФЛЕКТОРМузикаВиз Калифа со својот син во новиот спот

Виз Калифа со својот син во новиот спот

Нешто порано овој месец, издавачката куќа „Тејлор Генг“ која е во сопственост на популарниот рапер Виз Калифа го објави албумот „TGOD Volume 1“ на кој се најде и нумерата „Sleep at night“. Песната сега доби и спот чија ѕвезда сепак не е Виз Калифа. Калифа во соработка со Туки Картер сними спот пред својот дом во Лос Анџелес, каде се појавува и неговиот тригодишен син Себастијан.

На студиското издание „TGOD Volume 1“ се најдоа и песни на Кевин Вудс, Тај Дола Сајн, Џуси Џеј, Бернер, а се работи за музички проект со 23 нумери.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com