Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАСкопје(Фото) Вистинско шопинг лудило се случува во Рамстор Мол

(Фото) Вистинско шопинг лудило се случува во Рамстор Мол

ramstoragarage

Врвулица од луѓе кои купуваа на првиот ден од традиционалниот, петти по ред Garage Sale организиран во „Рамстор мол“.

Големите попусти, дури до 70 проценти, привлекоа голем број потрошувачи кои за ниски цени може да купат парчиња облека од реномирани брендови достапни во трговскиот.

Коментарите на потрошувачите беа дека се случува вистинско шопинг лудило, дека трговскиот изгледа како утре да е крај на светот поради турканиците.

За зависниците од шопинг, добрата вест е што екстремните попусти што стартуваа на 17ти август, ќе траат до 21ви август, а покрај намалените цени, за сите посетители следат бројни изненадувања.

garaz-sejl1

garaz-sejl3

garaz-sejl5

garaz-sejl7