HomeРЕФЛЕКТОРАлен Делон, Парис Хилтон и Шон Пол на вип журка во Белград

Ален Делон, Парис Хилтон и Шон Пол на вип журка во Белград

sean-paul

Познатиот француски глумец Ален Делон синоќа пристигна во Белград, објави српската телевизија РТС. Осумдесет годишниот Делон бил пречекан на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ од возач и веднаш бил префрлен во хотел.

Според српските медиуми, посетата на актерот на Белград не е поврзана со филмската индустрија, туку станува збор за приватна забава организирана од светски позната козметичка компанија. На забавата се очекува да присуствуваат и Парис Хилтон и јамајскиот пејач Шон Пол.

Трите светски јавни личности ќе останат три дена во Белград.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com