HomeДЕНЕШНАВикенд метео – еве каков ден не очекува

Викенд метео – еве каков ден не очекува

Времето денеска ќе биде променливо облачно со почести сончеви периоди во централните делови од земјата. Наутро во котлините по некаде ќе има појава на утринска магла, а попладне ќе има услови за краткотраен дожд на северозападот и на крајниот југоисток. Ќе дува слаб претежно јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од четири до девет, а дневната од 15 до 20 степени. Во Скопје ќе преовладува променливо облачно време со слаб претежно југоисточен ветер, а наутро во делови од котлината ќе има услови за појава на магла. Утринската температура ќе се сушти до четири, а дневната ќе се искачи до 17 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com