Sunday, Jun 17, 2018
HomeАНТИСТРЕСГурман(Видео): Згответе вкусен чоколаден колач од само две состојки

(Видео): Згответе вкусен чоколаден колач од само две состојки

Во овие топли, летни денови секогаш сме во потрага по брзи рецепти кои нема да ни одземат многу време и пари, а кои можат да бидат вкусни и задоволителни.

Еден таков рецепт е и овој чоколаден колач кој, верувале или не, се подготвува со само две состојки. Потребни ви се 3 јајца и 165 грама чоколадо. Звучи неверојатно? Погледнете ја подготовката.