HomeДЕНЕШНАРегионВидео: Турскиот претседател спречил маж од извршување самоубиство

Видео: Турскиот претседател спречил маж од извршување самоубиство

Немил настан би се случил денес во Истанбук доколку во вистинското време не се најдел Ердоган.
Еден маж сакал да се фрли од мостот Босфор, но во истиот момент со автомобилот проаѓал турскиот претседател. Телохранителите на Ердоган се обиделе да го одвратат мажот од немилата намера, а откако го извлекле од критичното место, претседателот во краток разговор го одвратил мажот од обид за самоубиство.

Турските медиуми пишуваат дека мажот сакал да си го одземе животот поради семејни проблеми.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com