HomeФЕР ПЛЕЈФудбалВидео: Тренерот на Тулуз глуми повреда на клупата!

Видео: Тренерот на Тулуз глуми повреда на клупата!

la-simulation-de-pascal-dupraz-fait-le-bonheur-de-twitter-iconsport_vmi_251116_05_43162092

На натпреварот помеѓу екипите на Рен и Тулуз се случи една многу комична ситуација.

Тренерот на гостите Паскал Дупраз проба да изглуми повреда на клупата како би го привлекол вниманието на судиите и со тоа би донел казнување на домашните навивачи.

При фрлање на “летка” од хартија од страна на домашната публика, Дупраз се фати за глава и глумеше повреден како некој да го мавнал со камен.

Погледнете во продолжение како изгледаше овој комичен настан во францускиот шампионат.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com