Friday, Apr 20, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈФаулВидео: Трактор влета на рели трка

Видео: Трактор влета на рели трка

На „WRC” шампионатот за малку е избегната трагедија. После возбудливата трка во Полска, возачите се спремаат за следниот настан во Финска, меѓутоа во текот на тренингот безбедноста на патеките не е секогаш на највисокото ниво.

Токму поради тоа, понекогаш може да дојде до несакани средби како во овој случај, кога трактор залута на рели патеката, за среќа без последици. Зад воланот на автомобилот „Хјундаи“ во оваа прилика се најде возачот Тиери Невил кој за среќа не се движеше со голема брзина па судирот беше избегнат.