Tuesday, Jul 7, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРМузика(Видео) Тејлор Свифт влезе во историјата на Јутјуб

(Видео) Тејлор Свифт влезе во историјата на Јутјуб

Tejlor-Svift

Младата американската пејачка Тејлор Свифт, постави необичен рекорд на Јутјуб, велат од компанијата.

Таа е единствената личност која со две видеа ја надмина магичната бројка две милијарди прегледи. Во прашање се спотовите за песните „Blank Space“ и „Shake It Off“ од веќе легендарниот албум на пејачката “1989”.

Сепак, на врвот од најгледаните видеа е сеуште симпатичниот Јужна Корејанец Пси кој со својата „Gangnam Style” има речиси три милијарди прегледа.