HomeДЕНЕШНАПолитикаВидео: Стојанче Ангелов се „распука“ – Воената обука ќе биде динамична

Видео: Стојанче Ангелов се „распука“ – Воената обука ќе биде динамична

Екс генералот Стојанче Ангелов и кандидат за пратеник на коалицијата ВМРО за Македонија преку личен пример покажа како треба да изгледа воената обука за тие кои сакаат да отслужат доброволно со избор од 6 или 9 месеци служба, наместо досегашните три месеци кои не нудат никаква атрактивна обука на војниците. Тој покажа личен пример и се фати за пиштол па погледнете која е неговата порака.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com