HomeДЕНЕШНАРегионВидео: Српски новинар во костум од Дедо Мраз запроси своја колешка

Видео: Српски новинар во костум од Дедо Мраз запроси своја колешка

Повеќе од сигурно е дека никој од Радио Телевизијата од Србија не очекувал вакво пријатно изненадување да се појави пред малите екрани. Новинарката Дарка Станојевиќ во директна програма од плоштадот во Белград известувала за тековните подготовки за дочекот на новата година кога во истиот момент се појавил нејзиниот колега Далибор Жариќ, маскиран како Дедо Мраз и ја запросил.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com