Sunday, Jun 17, 2018
HomeГИГА БАЈТСмартфонВидео: Sony Xperia M5 ја има најбрзата камера

Видео: Sony Xperia M5 ја има најбрзата камера

Sony Mobile со својот најнов смартфон Xperia M5 ги издвојува двата најмоќни адути каде има голема предност пред конкурентите, а тоа се водоотпорниот дизајн и супер квалитетната камера со Hybrid AF сензор за најбрз фокус и правење екстра слики од сите моменти кои мора веднаш да ги фатите.

Xperia M5 располага со 21,5 мегапикселна Exmor камера 5 x Clear Image Zoom, супериорен автоматски режим на поставување на сцената, како и можност за снимање на видеа со 4K HD резолуција. Xperia M5 дефинитивно е еден од најмоќните смартфони во високата класа, но и неговата цена од 400 евра не е за потценување, што мислите вие дали овие адути се доволни.

Извор: telefoni.mk