Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАПолитикаВидео: СДСМ со осуда за судиите од Уставен кои гласаа „за“

Видео: СДСМ со осуда за судиите од Уставен кои гласаа „за“

silegov

Уставните судии кои гласаа „за“ одлуката претседателот да може да ги помилува осудените за изборни измами заработија многу критики. Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов ги соопшти имињата на судиите кои, според нив, преземаа одговорност да го штитат изборниот криминал и изборните измами на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ преку нарачани судски одлуки. Целата реакција проследете ја во видеото.