HomeДЕНЕШНАСкопјеВидео: Преплавена улицата во Козле, внимателно возете

Видео: Преплавена улицата во Козле, внимателно возете

Денешното невреме кое ја зафати Македонија, а особено Скопје во поладневните часови предизвика помали материјални штети на повеќе локации. Во Козле на главната улица една шахта е преплавена од силните врнежи на дожд со што сообрќајот е доста отежнат и се препорачува голема внимателност доколку се упатувате кон оваа скопска населба.

Снимател: Методи Здравев

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com