HomeДЕНЕШНАПолитикаВидео: Пренос во живо од собирот на ВМРО-ДПМНЕ

Видео: Пренос во живо од собирот на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ успеа да го мобилизира членството кое од целата држава се организираше да пристигне во Скопје со стотина автобуси. Симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ со партиски обележја се упатуваат кон СЦ „Борис Трајковски“ каде ќе се одржи собирот.

vmro-simpatizeri

Се очекува Груевски да се обрати пред сопартијците и да проговори за актуелната политичка криза како и за претстојните избори. Исто така ќе се дава отчет за сработеното на оваа Влада која има мандат од 2014-та. Во продолжение може во живо да го проследите партискиот собир на ВМРО-ДПМНЕ.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com